Cyathopharynx sp. 'neon streak' Kanoni.jpg Lepidiolamprologus profundicola 'Kanoni'.jpg Neolamprologus cunningtoni 'Kanoni'.jpg Neolamprologus gracilis 'Kanoni'.jpg Neolamprologus leloupi 'Kanoni'.jpg
Previous pageNext pageNeolamprologus cunningtoni 'Kanoni'<br><font color=gray>Lepidiolamprologus cunningtoni 'Kanoni'</font>
Fotografija:

© by Ad Konings

Skupina/Rod: Lamprologini/Lepidiolamprologus
Biotop: Naseljujejo vmesno in peščeno okolje plitvih voda.
Običajna odrasla velikost: Samci zrastejo do velikosti 30 cm, samice pa so le redko večje od 20 cm.
Razlika med spoloma: Samci so večji od samic, drugače se pa po videzu od njh ne ločijo.
Priporočljiva velikost akvarija: 600 L (priporočljiva dolžina akvarija je 200 cm)
Ureditev akvarija: Zaradi svoje velikosti, s tem tudi potrebe po večjem akvariju ter razmeroma puste obarvanosti, je ta ostrižnik razmeroma redek v akvaristiki.
Akvarij za to vrsto uredimo tako, da bo na dnu pesek, na njem pa nekaj večjih in manjših kamnov, ki so nujni za razmnoževanje te vrste. S pomočjo teh kamnov tako izoblikujmo razne jame.
Naselimo jih v paru skupaj samo z dovolj velikimi ostrižniki. Vsaka manjša riba, ki jo bo lahko spravil v usta, bo postala njegova hrana.
Hrana: Mesojed. Gre za predatorja (piscivore). Manjši predstavniki se sicer hranijo z raznimi organizmi, ki jih najdejo v planktonu, odrasli ostrižniki pa so predatorji in se hranijo večinoma z manjšimi ostrižniki, ampak bodo pojedli dejansko vse kar spravijo v usta (tudi rake). Od ostrižnikov pogosto preganjajo Xenotilapie, pogosto pa se na njihovem meniju najdejo tudi razne polžarke.
Razmnoževanje: Razmnožujejo se na podlagi v bližini kamnov ali polžjih hišic, zaradi česar njihova gnezna pogosto najdemo na robovih vmesnega okolja. Drst se zgodi v jami, ki jo izkopljejo med kamni. Par, ki se drsti se obarva zelo temno rjavo (skoraj črno) in se tako jasno loči od preostalih posameznikov. Število jajčec je nekje 500 na drst. Ko mladice enkrat splavajo, se zadržujejo nad gnezdom in se prehranjujejo s planktonom. Včasih pa se lahko skupaj s starši premikajo tudi nekaj metrov stran od gnezda. Mladice imajo atraktivno obarvane plavuti, rumenkasto hrbtno plavut in modrikasto podrepno plavut, repna plavut pa je obojnih barv (zgornji del plavuti je rumen, spodnji pa moder).
Agresivnost: Znotraj vrste znajo biti precej agresivni. V naravi živijo v parih ali sami.
Komentar:



Please note: All of the pictures used on this page have been used with permission of their owner. Downloading and distribution of any copyrighted material from this site without copyright owner’s permission is not allowed.