Neolamprologus longicaudatus.jpg Neolamprologus longicaudatus 'Kavala Island'.jpg Neolamprologus longicaudatus 'Milima Island'.jpg Neolamprologus longicaudatus 'Ubwari'.jpg
Previous pageNext pageNeolamprologus longicaudatus 'Milima Island'
Fotografija:

© by Ad Konings

Skupina/Rod: Lamprologini/Neolamprologus
Biotop: Naseljuje srednje globoka skalna okolja. Najpogostejši so na globinah od 12 do 15m.
Običajna odrasla velikost: Zrastejo do velikosti okrog 15 cm. Samice so za nekaj cm manjše od samcev.
Priporočljiva velikost akvarija: 300 L
Ureditev akvarija: V akvariju naj bo precej kamnov, s pomočjo katerih oblikujmo čim več prehodov in jam.
Naselimo jih v paru ali pa samca z nekaj samicami. V primeru dovolj velikega akvarija (300 L ali več) jih lahko imamo skupaj z drugimi Tanganjiškimi ostrižniki. Najbolje s takimi, ki naseljujejo druga področja akvarija kot N. longicaudatus.
Hrana: Mesojed. Prehranjuje se z raznimi nevretenčarji. V akvariju jim ponudimo razno živo in zmrznjeno hrano.
Razmnoževanje: Ad Konings (2016) piše, da živijo v haremu in da ima samec v haremu nekaj samic, s katerimi se razmnožuje. Samica pa nato sama skrbi za jajčeca in mladice. Podatki na cichlidae.com so nekoliki nasprotujoči, saj piše, da naj bi mladice čuvala oba starša; samica v jami, samec pa naj bi varoval vhod v jamo.
Agresivnost: Znotraj vrste so precej agresivni (samci), do drugih vrst pa so razmeroma mirni.
Komentar: Naseljuje severo-zahodno obalo Tanganjiškega jezera v državi Congo. Vrsta je bila opisana na podlagi primerkov iz lokacije Cape Banza (najsevernejši del Ubwari Peninsula). Ad Konings pa poroča, da je videl tole vrsto tudi okrog otokov Kavala in na lokacijah med Ubwari Peninsula in Kavala.
Za tole vrsto sta značilni dve horizontalni liniji na svetlo obarvanem telesu. N. longicaudatus nekako spominja v nekaterih pogledih na vrsto N. bifasciatus, a slednja nima repne plavuti v obliki polmeseca. Trgovsko ime (Ubwari Buescheri) pa namiguje tudi na to, da je ta vrsta povezana z vrsto N. buescheri, a od slednje zraste precej večja in se zadržuje precej več tudi izven jam kot N. buescheri, ki jo najdemo samo v južnem delu jezera.



Please note: All of the pictures used on this page have been used with permission of their owner. Downloading and distribution of any copyrighted material from this site without copyright owner’s permission is not allowed.