Lepidiolamprologus sp. 'meeli-boulengeri' Ulwile Is.
Lepidiolamprologus sp. 'meeli southeast' Ulwile Is.
Please note: All of the pictures used on this page have been used with permission of their owner. Downloading and distribution of any copyrighted material from this site without copyright owner’s permission is not allowed.
Zaradi agresije znotraj vrste, je priporočljivo, da v akvariju nimamo nikoli več kot enega samca. V dovolj velikem akvariju (cca 200 do 300 L) jih lahko naselimo skupaj z drugimi Tanganyika ostrižniki, ki naseljujejo druga področja akvarija, kot Lepidiolamprologus sp. 'meeli-boulengeri'.
Čeprav je ta vrsta dobila ime šele leta 2017 pa je v akvaristiki prisotna že dlje časa, a večinoma pod imenom Lepidiolamprologus hecqui oz. Lepidiolamprologus meeli (prej je bila namreč smatrana kot geografska varianta te vrste). A pri Lepidiolamprologus hecqui gre za napako v identifikaciji. Vrsto Lepidiolamprologus hecqui je namreč opisal Boulenger (1899), na podlagi ribe, ki je bila najdenena v ustih velikega soma (Auchenoglanis occidentalis) a po tistem ni bila v jezeru najdena več nobena riba, ki bi ustrezala opisu, ki ga je podal Boulenger za vrsto Lepidiolamprologus hecqui, tako da je Lepidiolamprologus hecqui v bistvu "muzejska" vrsta. Glede na to na kak način sta bili opisani vrsti Lepidiolamprologus meeli in Lepidiolamprologus hecqui pa so celo domneve, da bi lahko bili ti dve vrsti ena in ista vrsta. Lepidiolamprologus sp. 'meeli-boulengeri' pa je torej druga vrsta iz jugo-vzhodnega dela jezera.
Fotografija: © by Evert van Ammelrooy